Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Horká televizní aktualita - diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5159"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Na Korsiku se určitě podívej, je tam nádherná příroda, ať už u moře nebo vysoko v horách. Korsičané jsou sice trochu svérázní a nechtějí moc mluvit anglicky (byť i třeba tuto řeč ovládají), ale s nějakými nacionalistickými projevy a nevolí vůči cizincům jsme se nesetkali. Jinak tam mají skvělé uzeniny a sýry (nejlépe kupovat o domorodců přímo v horách) a vynikající víno za babku. No a výborné fíky si trháte jen tak u cesty... Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to, že je tam skutečně přeturistováno (byli jsme tam v 1.pol. září). To platí především u moře, v horách už to nebylo tak hrozné. Ale příště bych tam jela opravdu až mimo sezónu.Superprohnilí s Phillipem Noiretem, to je krásný film, no a Záletník, ten patří do pokladnice fr.filmů ze 70.let. Oba dva filmy miluju a znovu se na ně ráda podívám, i když Záletníka už jsem viděla snad desetkrát. Nemůžu si ale pomoct, protože kromě Rocheforta tam hraje i Brasseur a Lanoux a na tyhle pilíře fr.kinematografie je radost se koukat.I já přeju hezký den a o víkendu si to skvěle vychutnej :-)Mandarinko, na Korsický případ jsme taky koukali a ani jsme nemohli uvěřit, že v jeden den jdou tyto dva krásné filmy. Na Korsiku bych se někdy ráda podívala - ty krátké záběry s domorodci při závěrečných titulcích jsou lákavé smiley.

Jean Reno u nás patří k absolutním (zahraničním) oblíbencům a nepamatuji si, že bych s ním viděla špatný film.

P.S. A Nova u mě v neděli bude opět bodovat - tentokrát jsou na pořadu "Superprohnilí" a "48 hodin". A možná, to podle momentální nálady, i Prima, uvedením parodie Žhavé výstřely. A již v sobotu Jean Rochefort jako Záletník.

Hezký den Tobě i dalším filmovým fandům

Lenka
Film jsem shlédla a musím říci, že působil příjemně jako mnoho dalších francouzských filmů, kterých je bohužel v naší tývý jak šafránu. A ten samý den šla dopoledne francouzská komedie "Korsický případ", u které jsem se ohromně pobavila, obzvlášť když jsem letos Korsiku navštívila, a tak mohu posoudit, že vyobrazení naturelu Korsičanů bylo dost věrohodné.
Tak a je po filmu smiley. Bráchové to zmákli na jedničkusmiley
Schnytliku, ty se máš! Když u nás vyšla Zelňačka jako příbalové DVD, tak jsem jí prošvihla smiley
04.12.2008 12:58:08
olivovakucharka
1
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one