Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Autentická středomořská kuchyně na veletrhu Svět knihy 2010

Autentická středomořská kuchyně na veletrhu Svět knihy 2010 - obrázek

Autentická středomořská kuchyně na veletrhu Svět knihy 2010 - obrázek

Pozvánku na naše letošní vaření na knižním veletrhu jste jistě četli. A některé z vás jsme měly tu čest mezi diváky a konzumenty u veletržní kuchyně také uvítat.
A jaké to letos bylo? Opět velmi náročné. Řekly jsme si, že když jsme dostaly k dispozici hodinu a půl čistého času, že musíme předvést opět něco zajímavého. Něco takového, co byste třeba rádi ochutnali, ale nejste si jisti, zda vám takový pokrm bude chutnat. Uvažovaly jsme o žabích stehýnkách, ale pak dostaly přednost jiné lahůdky. Ale třeba si na žabičkách budete moci pochutnat příští rok... ;-)
A tak jsme už v pátek, u mě doma, začaly připravovat následující lahůdky (uvádíme v tom pořadí, v jakém je mohli ochutnat diváci přímo na veletrhu), abychom v sobotu časově zvládly prezentovat všechny čtyři pokrmy.

A v sobotu diváci ochutnali, po našem úspěšném souboji s technikou (díky, Kristýno :- ) ), tyto lahůdky:

1. Tapenáda ze zelených oliv a tapenáda z černých oliv – podávaly jsme tapenády na plátcích pečiva, tmavého a světlého.

2. Grilované plněné olivy ve slanině – velmi jednoduchý recept, velmi dobrý výsledek.

3. Avokádový salát s krevetami – diváci dostali také příležitost ochutnat samotné, pouze předvařené a oloupané krevety a také avokádo pokapané citrónem. Mnozí z nich sebrali odvahu a přišli ochutnat. A kompletní avokádový salát ochutnali všichni.

4. Porce lososa pečené na pórkovém lůžku – překvapivá kombinace pro české chuťové buňky.

Měly jsme velkou radost, že diváci byli velice spokojení a neostýchali se přijít si pro přídavek. Jako mávnutím kouzelného proutku zmizely i „prezentační ukázkové porce“ připravené k nafocení v krásném nádobí.

Jednoporcovky, které měly být inspirací pro domácí labužničení. Původně jsme si na nich chtěly pochutnat v zákulisí, protože jsme měly už pořádný hlad, ale nakonec vše bylo jinak.

Podařilo se nám uchránit pouze jednu porcičku lososa, o kterou jsme se s Dášou rozdělily až po autogramiádě na stánku Smart Pressu.


Znáte to sami – pro kuchaře jsou prázdné talíře všeříkající, jsou nejlepším výsledkem jeho práce u sporáku a trouby.
Takže jsme domů jely hladové, ovšem navýsost spokojené. Koneckonců, už na nás čekaly rozpálené grily, naložené superkotlety, sbírka sýrů z farmy ve Zlaté Olešnici, rodiny a přátelé, takže večer se role obrátila a my jsme byly hýčkány u plného stolu :)


Uvařte si veletržní menu, doplňte jej jablečným koláčem, který jsme připravily pro tým zajišťující chod veletržní kuchyně a dámy z nakladatelství Smart Press a těšte se spolu se mnou a Dášou na příští rok.
Nashledanou na veletrhu Svět knihy 2011 ;-)

P.S. V sobotu odpoledne jsme zažily ještě jedno velice milé setkání, a to s vynikající českou foodstylistkou Milkou Volfovou a také s druhou členkou tohoto tvůrčího týmu, excelentní fotografkou Alenou Hrbkovou.
To právě ony připravovaly fotodokumentaci k Olivové a Mořské (nejen) kuchařce.
Milka připravila také jednu sekci sobotního programu "vaříme s knihou" - pekla houstičky a slané muffiny. Pracuje totiž na chlebové kuchařce, kterou fotografiemi doprovodí opět Alena Hrbková. Brzy se tedy na českém trhu objeví další tématická kuchařka. Už nyní se na knížku těšíme a Milce přejeme šťastnou ruku při výběru receptů ;-)


 
sk 2010 020.JPG
sk 2010 030.JPG
sk 2010 038.JPG
sk 2010 039.JPG
sk 2010 054.JPG
sk 2010 025.JPG
sk 2010 051.JPG
sk 2010 052.JPG
sk 2010 053.JPG
sk 2010 064.JPG
sk 2010 065.JPG
sk 2010 066.JPG
sk 2010 069.JPG
12.05.2016 22:18:48
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one