Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Do rozhlasu? Jedině s olivovým chlebíčkem

Do rozhlasu? Jedině s olivovým chlebíčkem - obrázek

Do rozhlasu? Jedině s olivovým chlebíčkem - obrázek

Olivový chlebíček je prostě trhák. Zatím jsme s Dášou nenašly člověka, kterému by nechutnal. Kdo ochutnal, žádal recept. Kdo žádal recept, hned pekl a nabídl. A byl požádán o recept. Oliváček se šíří jako lavina.
 

 

Na novoroční večírek nakladatelství Smart Press jsme se s Dášou pečlivě připravily. Na náš návrh totiž bylo na večírku místo na prezentaci kuchařského umění autorek kuchařek, kterých už Smart Press vydal poměrně dost. Připravily jsme lilkový kaviár, quiche, jablečný francouzský koláč, ciabatty a samozřejmě dva druhy olivového chlebíčku. U našeho stolu bylo stále plno. A právě na večírku mě pan Libor Ševčík pozval jako hosta do pořadu, který také poslouchávám a který se jmenuje Rozhlas u plotny.

Hned druhý den mi přišel mail s podrobnostmi o vysílání a také se čtyřmi otázkami, kterým bychom se s paní moderátorkou měly věnovat. V hlavě jsem si sesumírovala, co bych asi tak chtěla posluchačům říci a udělala jsem si malý tahák pro případ, že bych měla v živém vysílání okno a potřebovala nějaký záchytný bod.
V pondělí 26. ledna ráno jsem v dobré náladě upekla olivový chlebíček a před polednem jsem se vydala na cestu do Prahy. V klídku jsem přikvačila do vrátnice budovy rozhlasu, kde si mě vyzvedla velmi příjemná paní produkční. V čekárničce před vysílacími studii jsem se seznámila s Pavlou Jelínkovou, která ten den vysílala Odpolední kolotoč. Její první otázka byla: „Vy s sebou máte i svačinku? To jste dobře připravená :-)“. Trochu mi tím vyrazila dech, protože oliváček byl od počátku zamýšlen jako svačinka pro štáb, který to odpoledne vysílal. Když jsem odvětila „Kdepak, to je přece pro Vás a Vaše kolegyně a kolegy“, rozzářily se paní Jelínkové oči. „Víte, že jste první, kdo nám něco přinesl? To tak nádherně voní, asi neodolám.“ A hned se do chlebíčku pustila, pár vteřin potom se u nás zastavila i paní Veselá, produkční, hned nato i paní redaktorka, která vysílala před Odpoledním kolotočem. Všechny tři si tak pochutnávaly, že to byl přímo balzám na duši. Určitě to znáte, když někoho překvapíte jídlem, které jste si oblíbili a i jemu to chutná … Začaly jsme se bavit o obsahu pořadu, a to už šlo do tuhého. Otázky, na které jsem se připravila, prý probírat nebudeme; zaměříme se na něco jiného. Tak to bude opravdový křest ohněm – mluvit v živém vysílání bez přípravy, no to si posluchači užijí.
Ale už nebylo moc času, musely jsme přejít do studia. Poslechly jsme si zprávy, zvukař pustil znělku a pak už zaznělo „Vážení posluchači, zatímco jindy vaříme pouze virtuálně, dnes máme možnost ochutnat - ve studiu voní olivový chlebíček, který přinesl náš dnešní host a nám všem se sbíhají sliny“ (omlouvám se za nepřesnou citaci, ale v záznamu na netu úvod pořadu chybí a já si to až tak přesně nepamatuju). A první písnička. A návrh, abychom kromě lilku á la Jean zařadily také recept na olivový chlebíček. Takže rychle napsat recept na oliváč, a to tak, abych jej mohla v rozhlase nechat a aby jej bylo možno přidat na net. Nadšení olivovým chlebíčkem v tu chvíli prostě neznalo hranic. Záznam rozhovoru si můžete poslechnout  zde:  http://prehravac.rozhlas.cz/audio/853747
12.07.2015 13:47:07
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one