Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Recepty z našich knížek, Olivové a Mořské (nejen) kuchařky ve Velké dietní kuchařce v Blesku?

Recepty z našich knížek, Olivové a Mořské (nejen) kuchařky ve Velké dietní kuchařce v Blesku? - obrázek

Recepty z našich knížek, Olivové a Mořské (nejen) kuchařky ve Velké dietní kuchařce v Blesku? - obrázek

O téhle akci jsme nic nevěděly. Bohužel.
V pátek (15.1.) během dne nás několik známých upozornilo na přílohu Blesku, kde prý jsou jim povědomé recepty.


A skutečně, drobným písmem ve spoji byly u receptů „převzatých“ ze tří kuchařek nakladatelství Smart Press uvedeny názvy knížek, v nichž byly recepty původně uveřejněny – Olivová kuchařka,  Mořská (nejen) kuchařka a Zpátky domů od Hanky Michopulu. Avšak Blesk provedl úpravu receptů, která pro nás byla nemilým překvapením.

Podívejme se podrobně například na opravdový hit, lilek á la Jean. Pokapat totiž osm polovin lilku JEDINOU lžící oleje, pod to bychom se nikdy nemohly podepsat. Takový pokrm bude nejdietnější, protože bude nepoživatelný a skončí v koši. Aby byl lilek dobrý, doporučujeme rozkrojené lilky BOHATĚ ZALÍT olejem, což představuje tak čtyři lžíce kvalitního olivového oleje NA KAŽDOU POLOVINU lilku. A podávat lilek á la Jean s ledovým salátem? Spíš bychom doporučily krajíček tmavého chleba.
Ani u ostatních receptů nejde o doslovné převzetí. Nezbývá než doporučit, aby se čtenářky a čtenáři Blesku, kteří chtějí zhubnout, podívali na originální recepty, pochutnali si na pokrmech připravených podle nich a pak si přidali hodinovou svižnou procházku. Chůze ve svižném rytmu nejenže přispěje k redukci hmotnosti, ale také zlepší duševní pohodu. No, a my abychom vyrazily hned, abychom si spravily náladu ;-)
Lenka a Dáša

19.01.2010 11:17:19
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one