Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9264"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Hmmm, nejak jsem tu dlouho nebyla (zamestnala me vyroba syru) a nestacim koukatsmiley. Je to nadhera. A ad kucharky: Nemyslim si, ze pokrmy jsou si podobne, stredomorska kuchyne, ktera v kucharkach prevazuje, stoji a pada s kvalitou surovin i schopnostmi kuchare dodat pokrmu smrnc pomoci ruznych dochucovadel (bylinky, vino), pak je kazdy i jednoduchy pokrm jedinecny.
Lucka
No, Steffi, myslím, že taková je prostě francouzská kuchyně. Všude se vaří z toho, co je k dispozici (u nás příliš tradičních receptů s vínem nebo mořskými rybami nemáme, že? Připadá mi to, jako bychom šmahem odsoudili asijskou kuchyni, protože jsou suroviny nakrájené určitým stylem, a proto je to na jedno brdo). I tento recept náleží k těm, v nichž se používá maso, zelenina, víno. Ale výsledek je i u podobných receptů s podobnými

surovinami vždy jiný a podráždí chuťové pohárky trochu jiným způsobem. Zajímavé však je, že jsou tyto recepty snadné, jídla jsou vynikající a zároveň je zvládnou a pochlubit se výsledkem mohou i začátečníci. A pokročilejší kuchaři si je zase mohou upravit po svém, vtisknout jim svou pečeť a jsou schopni je připravit třeba desetkrát, ale vždy budou chutnat trochu jinak.

A pokud jde o naše kuchařky, mám na "podobnost" všech receptů opačný názor.
U vás jsem určitě nejedla, ale jedla jsem několik jídel uvařených podle tvé kuchařky. Neříkám, že to nebylo dobré, jen, že je to všechno hodně podobné. Asi je to tím, že často maso podléváš vínem, to ostatně Francouzi dělají, co? Vodnici mám na zahradě, znám jí dobře, jen jsem jí na té fotce nepoznala. A nebuď jedovatá, když ti každej nepochlebuje.
To jsi Dášo neměla tak rychle odtajňovat!:-))Už se těším na recept. Jediné, nad čím jsem váhala, byla ta vodnice - prý kedlubna nebo celer, ha ha :-)))Jsem zvědavá, co jste s tím všechno prováděli :-)))A ještě jednou se přimlouvám za rozklikávací fotky. Papa. T.
Papájo: já sem dám zítra recept ;-)

Toto víno bylo na podlití a jiné zase k pití.
18.02.2008 09:22:24
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one