Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2625"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Sonia: do toho ragú můžete přidat i pár čerstvých žampionů a vmíchat i sklenku suchého červeného nebo bílého vína.

Můžete se mi ozvat do emailu?: francouzskespeciality@email.cz
Díky moc, chci uvařit to ubublané ragů z těchto stránek. :-) Bohužel v Ostravě kvalitní farmářské trhy nejsou, takže se budu muset spokojit s kedlubnou. Ale i tak to bude luxusní, určitě. Právě se mi dopeklo quiche lorraine a musím říct, že přesně chápu, co francouzi na té kuchyni mají. Před dvěma lety jsem se vdala za muže, který je francouz a totálně jsem této kuchyni propadla....a tak se prokousávám různými kuchařkami...a učím se co a jak. Rozhodně díky za tip. Knížky vyzkouším...
Každý jednou začíná... ;-) Myslím, že bouquet garni doma také najdete, je to svazek bylinek svázaný provázkem, který se vloží k pokrmu při vaření a odstraní před podáváním. Většinou obsahuje zelenou petrželku, bobkový list a tymián. Často se do svazku přidává třeba rozmarýn, estragon, šalvěj, saturejka,...to si upravíte podle toho, co vaříte. Směs může bý i z bylinek sušených. V tomto případě se bylinky zabalí do pytlíčku z plátna nebo gázy. Vodnice, je ve Francii velmi oblíbená zelenina. U nás se kdysi také používala, ale nějak se na ni zapomnělo. Česky je to brukev řepák. V obchodě je vidět málokdy, ale zahlédla jsem ji na farmářských trzích. Chutná podobně jako kedlubna, možná s jemnou ředkvičkou dohromady. Když ji neseženete,tak použijte oloupanou kedlubnu. A co budete vařit za pokrm? Tip na fr.kuchařku v češtině? Určitě Francouzská kuchyně od Martinicové, seženete v Antikvariátě. Ale i naše Olivová a Mořská kuchařka obsahují víceméně recepty vycházející z této kuchyně. Obě si můžete objednat na našich stránkách ;-)
Zdravím, asi budu za blázna, ale ve francouzské kuchyni se teprve učím....

Prosím Vás, co je to bouquet garni? A vodnice?? Ráda bych tento recept uvařila a vše kromě těchto dvou surovin doma máme...díky moc za rady. Máte i nějaký tip na francouzskou kuchařku???
Podívej, co ještě umí náš nový litiňáček smiley
27.10.2011 08:53:55
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one