Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Jihoamerické rozluštění

Jihoamerické rozluštění - obrázek

Jihoamerické rozluštění - obrázek

Hádanka dala některým zabrat. Ovšem mezi zajímavými tipy se objevil i jeden správný ;-)
 

 

 

Ano, ano, Helča K se nemýlila. Asi už má nějakou zkušenost s barevnou směsí. Správně tipovala, že žluté je bulgur, bílé a červené je quinoa ;-)

Se semínky rostlinky quinoa (merlík) jsem se poprvé setkala ve Francii. Quinoa mi chutnala, tudíž jsem si nějaké to balení zakoupila i domů. Vybrala jsem si směs s bulgurem.

Plánovala jsem si, jak směs použiji, ale nakonec skončila v polévce. V tomto chladném období jsem uvařila kotel polívčičky z kapusty, mrkviček, celeru, pastináku, cibule, česneku, bylinek a hovězího masa. Když jsem doma nenašla nudle, usmála se na mne oranžová krabice. Bylo rozhodnuto, do polévky půjde quinoa s bulgurem.

Směs jsem asi 10 minut povařila v osolené vodě a šup s ní do talíře horké polévky.

Zbytek chutné směsi jsem zobala jen tak.

Quinoa je velmi dobrá a také zdravá. Je lehce stravitelná, má vysoký obsah bílkovin, obsahuje nemálo vitamínů (beta-karoten, Céčko, riboflavin, thiamin, kyselinu listovou, ...), hodně minerálů (vápník, hořčík, zinek, draslík, železo, ...). Důležité nakonec: neobsahuje lepek, tudíž je velmi vhodná pro alergiky a lidi trpící celiakií ;-)

V kuchyni ji můžete využít např. jako přílohu místo rýže, do salátů, zeleninových směsí, plněných rajčat, omelet, nákypů slaných i sladkých,...

Však já ještě něco dalšího vymyslím, uvařím a napíšu vám.

Máte chuť na quinou? Zajděte do nějakého Bio obchůdku, tam ji určitě budou mít ;-)

P.S. Všechny vaše tipy jsou opět zajímavé, od sypání ptáčkům, přes chodníky až k prošlým práškům. To se mi fakt moc líbilo :-)))

Brzy si na vás připravím další hádanku, nebojte.

Dáša

 

20.02.2009 20:04:09
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one