Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Hovězí na cibuli aneb Boeuf Miroton

Copak asi tak vaří většina Francouzů, když jim zbyde kus vařeného hovězího masa? Určitě to bude tradiční zbytkový pokrm s názvem Boeuf Miroton! Vaříme ho doma i my a zde máte recept ;-)
hovězí

hovězí

Na boeuf Miroton aneb hovězí na cibuli nepotřebujete mnoho surovin. Základem je maso, cibule, okurčičky, vývar, sůl a pepř. Každá rodina má svůj oblíbený vyladěný recept, takže  dále podle naší chuti. Někdo přidá vinný ocet a trochu rajčatové omáčky. My jsme tyto dvě suroviny zaměnili za creme fraiche.
Kousek vařeného hovězího masa, třeba z nedělní polévky. Francouz bude mít nejčastěji zbytek z Pot au feu, což je víceméně náš vývar z hovězího masa a zeleniny. Ovšem ve Francii se vývar podává zvlášť a maso se zeleninou také, doplněné o okurčičky, rajčatovou omáčku nebo hořčici a nesmí chybět hrubá sůl, nejlépe fleur de sel.

Na půl kila vařeného masa počítáme asi 3 cibule, které nakrájíme nahrubo a pomalu necháme zesklovatět na směsi másla a oleje. Maso nakrájíme na kousky a přidáme k měkké cibuli. Podlijeme troškou vývaru a přihodíme několik pokrájených okurčiček, nejlépe ostré francouzské cornichons. Osolíme, opepříme a chvilku orestujeme. Přidáme creme fraiche nebo kysanou smetanu podle chuti, promícháme, prohřejeme a voilà, můžeme podávat. Jen tak s chlebem, nic víc není třeba!

Bon appetit ;-)

 
28.01.2020 09:48:30
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one