Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Kachní konfit-Confit de canard (konfi d kanár)

Hmmm, kachnička.
A ne ledajaká!
Konfitovaná kachna, toť můj zcela nejoblíbenější francouzský pokrm jest ;-)
 

Tuto kachnu si vozíme z Francie v plechovkách. Stehna jsou opravdu vynikající, maso se jen rozplývá na jazyku. Hmmm, je to opravdová lahůdka, která nikdy nechybí v našem špajzu.

Že chcete také mít ve svém špajzu něco takového?

Není problém.

Navštivte můj  Francouzský obchůdek a vyberte si podle svého přání ;-)

Objednat můžete na adrese:

francouzskespeciality(zavináč)email.cz

"Confit de canard" se dá udělat i doma. Stačí k tomu jen kachna nebo kachní stehna i prsa, kachní sádlo a hrubá mořská sůl. Upřednostňuji stehna, nejsou tak suchá jako prsa.

Stehna naložíme do (hrubé) mořské soli a v chladu necháme 12-24 hodin odpočinout. Poté je opláchneme pod tekoucí studenou vodou a velmi dobře osušíme.

V hrnci, nejlépe litinovém, pomalu rozehřejeme sádlo a stehna do něj dáme povařit. Maso musí být v sádle zcela ponořeno a důležité také je, aby sádlo jen lehce probublávalo!! Takto bubláme asi 3 hodinky. Vidličkou vyzkoušíme, jestli je už maso krásně měkké. Stehna vyjmeme a vložíme do teriny či sklenice. Sádlo necháme asi 30 minut vychladit, poté ho přefiltrujeme a přelijeme přes maso, které musí být sádlem zcela pokryté. Nádobu uzavřeme a v chladu necháme nejméně 2 týdny odpočinout. Takto vydrží 2-3 měsíce.

Je vhodné dávat maso do sklenic po porcích, protože se z tuhého sádla špatně odebírá. Sklenici postavíme do vodní lázně a až sádlo povolí, můžeme stehna vyndat. Ta opečeme na pánvi do zlatova. Zbylé sádlo uchováme v chladu a používáme třeba na opékání brambor.

Ke krásně opečeným stehnům nejčastěji podáváme brambory Sarladaise, což jsou kousky brambor opékané na kachním sádle, ke konci přidáme dostatek nasekaného česneku a před podáváním vmícháme zelenou petrželku, nejlépe plochou. Osolíme fleur de sel a opepříme drceným pepřem. Jak vidíte, konfitovanou kachnu můžeme i počeštit zelím a br.šiškami.

Tip-sůl na naložení můžeme promíchat i s pepřem, rozmarýnem, tymiánem, bobkovým listem. Sádlo můžeme smíchat i se sádlem vepřovým. Naložit můžeme nejen maso kachní, ale i husí, krůtí nebo vepřové, dokonce i drůbeží žaludky (gesiers) ! To je velká lahůdka na salát.

Bon appetit ;-)

 

 

20.02.2015 09:12:08
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one