Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Kachní stehna v zelenině

V únoru jsem vás nalákala na "Víkendový oběd", ale nemoc mi zabránila v práci na počítači :-(( Dnes už mi je trochu lépe, internet jsem protáhla až do ložnice, notebook dala na noční stolek, a tak mi nic nebrání v napsání slíbeného receptu ;-)

Kachní maso je v naší rodince velmi oblíbená surovina. Celá kachnička, stehna, prsíčka, játra nebo žaludky, zpracujeme všechno. Na každý kousek máme mnoho vyzkoušených receptů. Jedním z nich jsou i tato stehýnka pečená v zelenině.

Připravíme si všechny suroviny: rajčata spaříme a oloupeme, taktéž oloupeme mrkev, jablka, vodnice či kedlubny, česnek, cibuli, šalotky, můžeme i žampióny. Vše pokrájíme na menší či větší kousky, podle suroviny anebo podle toho, jak se nám to líbí. Jarní cibulky necháme celé. Anglickou slaninu nakrájíme na kostičky. Dále potřebujeme zelenou petrželku, sůl, pepř, maizenu, bílé víno, vodu nebo vývar, a alkohol na flambování, např. Calvados, slivovici,...

Osolená a opepřená stehna vložíme stranou s kůží směrem dolů do pánve bez tuku, orestujeme, otočíme a orestujeme také z druhé strany.

Poté je vyjmeme a vložíme do pekáčku a oflambujeme (není to ale nutné). Odebereme trochu tuku (podle toho, kolik se vypeklo) a do pánve vložíme slaninu, šalotky a žampióny. Také orestujeme a nasypeme na stehna.

Vodu nebo vývar rozmícháme s maizenou, vínem (podle chuti, cca 0,5l), osolíme, opepříme a směsí zalijeme stehna.

Pokrájenou zeleninu můžeme lehce orestovat nebo ji rovnou rozložit na maso v pekáčku. Osolíme, opepříme drceným pepřem, navrch položíme větvičky petrželky a jarní cibulky.

Vložíme do vyhřáté trouby a pečeme při cca 180 °C asi dvě hodiny. Občas přeléváme vypečenou šťávou.

Když je upečeno, troubu vypneme, dvířka pootevřeme a pokrm necháme asi 10 minut "odpočinout".

Poté servírujeme na předehřátých talířích. Můžeme podávat jen s pečivem nebo jako já, s bramborovými šiškami. Neměla by chybět sklenka vína a pohoda u stolu.

Bon appetit ;-)

07.07.2014 15:38:36
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one