Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Podřipské krůtí ragú

V pondělí jsem odjela za sportem a mužská část rodiny si musela uvařit sama. Zvládli to v pohodě, starší syn udělal pro všechny toasty v oblíbené kombinaci sýr, bazalka, olivy. V úterý jsem však musela vynahradit svou absenci a přemýšlela jsem, co dobrého uvařím k večeři...
Nakupovat chodím do osvědčené prodejny drůbežího masa, kde mimo jiné nabízeli plátky z krůtích stehen. Koupila jsem něco málo přes kilo a když jsem se vrátila domů, prohlédla jsem ještě zásoby ve spíži a rozhodla se potěšit své muže krůtím ragú, které jsem pojmenovala „Podřipské“, protože bydlíme na dohled od této bájné české sopky.

Suroviny:

1 kg krůtího vykostěného stehna
3 velké cibule
3 středně velké mrkve
200 g mražených lesních hub
1 konzerva loupaných krájených rajčat (osvědčená mám Capannina z Plusu)
100 ml červeného suchého vína
3 lžičky hladké mouky
100 ml vody
olivový olej
tymián
sůl, drcený černý pepř
V litinovém hrnci jsem osmahla na rozehřátém olivovém oleji cibule nakrájené podélně na osminy a očištěné mrkve, nakrájené šikmo na špalíčky. Už jenom to vonělo skvěle. Pak jsem tento základ vyjmula, přilila trochu oleje a orestovala maso nakrájené na kostky, které jsem pak osolila a opepřila. Vmíchala jsem cibuli s mrkví, houby a rajčata, občas vše promíchala a než jsem na hrnec přiklopila poklici, podlila jsem vše vínem. Pak se vše spokojilo s občasným nahlédnutím pod pokličku a lehkým promícháním. Po hodince jsem si připravila záklechtku z hladké mouky a vody a ragú zahustila a nechala ještě 20 minut velmi mírným varem bublat. Mezitím jsem uvařila kulaté bramborové knedlíky, které podávám rozkrojené napůl, lehce svým tvarem připomínající Říp.
Poznámka nakonec: množství je dostačují pro 4 osoby na dvě pochutnáníčkové večeře. Druhý den je ragú snad ještě lepší :-)
Dobrou chuť přeje Lenka
07.07.2014 15:42:33
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one