Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!
Konečně nastala ta pravá zima, mrzne a sněží. A protože mrzneme i my, tak se po příchodu domů těšíme na pokrmy, které zahřejí, nebo u kterých se zahřejeme při jejich výrobě.
Jednou takovou zimní (i podzimní) pochoutkou jsou kaštany.
jedlý kaštan.JPG
hříbek.JPG
Houbové recepty jsou v naší česko-francouzské domácnosti velmi oblíbené. Nejen Češi, ale i Francouzi jsem velkými milovníky hub. Rádi je také sbírají, i když ne tak masivně jako my. Na rozdíl od našich končin panují ve Francii striktní omezení, týkající se povoleného nasbíraného množství na osobu. Tudíž vidět Francouze obtěžkaného dvěma plnými koši hub je víceméně rarita. Málokterý Francouz zná naše sušení hub, i když sušené houby milují. Většinou si je ale kupují v obchodech. Proto je sklenice našich domácích sušených hub z Čech vždy velmi vítaným dárkem...
 
Šalvějovka - obrázek

Šalvějovka - obrázek

Před pár lety manžel vyzkoušel šalvějový likér a od té doby máme doma vždy několik lahví. Používáme jej na tzv. trou normand nebo-li normandskou díru. Taktéž jako digestiv po kulinárních orgiích, které se u nás odehrávají docela často. No a někdy jen tak jako šláftruňk.  Prostě šalvějovka ohromila nejen nás, ale i naše návštěvy. Tož jeho slávu šířím dál i na našich stránkách a určitě bude chutnat i vám.
Limonáda na horké dny

Limonáda na horké dny

Tento osvěžující a zdravý nápoj začnu připravovat hned, jak mi na zahrádce vyroste máta. Což už nastalo, máty je čim dál více a já piji a piji a...
Tagliatelle s chřestem a lososem

Tagliatelle s chřestem a lososem

Chřestíte? My ano. Chřestili jsme včera, dnes i zítra. Někdy si dáme chřest jen tak povařený, doplněný holandskou omáčkou nebo zálivkou vinaigrette.
Teď jsem ale měla několik volných hlaviček zeleného chřestu (z nožiček bude polívčička), kousek chlazeného lososa a chuť na těstoviny.
Konec a začátek roku - obrázek

Konec a začátek roku - obrázek

Jedli, pili, hodovali, tři dny výtečně se měli ;-)
Štědrý den 2009 - obrázek

Štědrý den 2009 - obrázek

Štědrý den byl příjemný a chutný .
Prostě takový, jaký má být ;-)
Pappardelle s mangoldem a uzeným lososem

Pappardelle s mangoldem a uzeným lososem

Před odjezdem na dovolenou je třeba zlikvidovat zásoby z ledničky. K dnešnímu obědu jsem tedy mezi nimi vybrala uzeného lososa a dva druhy smetany.
Knedlíky s vejci po francouzsku

Knedlíky s vejci po francouzsku
Jak může vypadat oběd v mezinárodní rodině? Třeba takto:
Manžel dodá francouzskou specialitu RILLETTES, já dodám specialitu českou KNEDLÍKY.
Co potřebujeme dále, jak se to vaří a co vznikne?

Nakoukněte a ochutnejte ;-)

Jahodové avokádo s balsamico karamelem

Jahodové avokádo s balsamico karamelem

Pečené avokádo ochucené balsamico octem je další specialitka mého manžela. Tímto předkrmem překvapil nejen mne, ale i mnoho návštěv. Jeho specialitku jsem nedávno zkušebně obohatila o jahody; a výsledek? Teď jen nevím jestli je to ještě předkrm a nebo už dezert?
Veselý víkend s Punchem

Veselý víkend s Punchem

Ve Francii často popíjíme osvěžující aperitiv Punch, pití plné ovoce a velmi příjemné chuti. Víkendové grilování s přáteli jsem tudíž doplnila o tento zajímavý "vitamínový" nápoj.

Osvěžující melounový salát - obrázek

Osvěžující melounový salát - obrázek

Uf, udeřila vedra. Komu by se chtělo vařit, že? Během pár minut si připravím svůj oblíbený salát ze zajímavých ingrediencí, který můžete vyzkoušet i vy.
feta

feta

Jsem momentálně doma sama, a tak moc nevyvařuji. Nejlépe nějakou rychlovku nebo něco dobrého od mamky a babičky. Dnes jsem se těšila na obyčejné nové brambory se strouhaným sýrem, které miluji. A jak to dopadlo?
Česnekový špenát s kuřecím masem a smetanou

Česnekový špenát s kuřecím masem a smetanou

Tento pokrm si ráda dávám v pražské restauraci Maestro. Sejdou li se ingredience, tak si ho uvařím i doma, tak nějak od oka.
Sýrovo-česneková nádivka - obrázek

Sýrovo-česneková nádivka - obrázek

V mrazáku čekala už pár týdnů tři francouzská „kukuřičná“ kuřátka, každé o váze 400 gramů.  Mám ráda jednoduché úpravy, a kromě toho jsme chtěli posoudit chuť kuřátek, která jsme koupili poprvé. Zvolila jsem tedy pečení kuřat na másle, jako přílohu vařené brambory. Do kuřátek nádivku? Jsou tak malinká, že nádivka zvoucí velikosti játrového knedlíčku by moje strávníky neuspokojila. Takže nádivku ano, ovšem pečenou zvlášť.
Velmi chutné houbičky

Velmi chutné houbičky

Prý rostou! Hm, ale u nás moc ne :-(  

Dala bych si nejen řízečky, ale i takové malé hříbečky po francouzsku, šťavnaté a lahodné.

 

TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one