Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Sýrovo-česneková nádivka

Sýrovo-česneková nádivka - obrázek

Sýrovo-česneková nádivka - obrázek

V mrazáku čekala už pár týdnů tři francouzská „kukuřičná“ kuřátka, každé o váze 400 gramů.  Mám ráda jednoduché úpravy, a kromě toho jsme chtěli posoudit chuť kuřátek, která jsme koupili poprvé. Zvolila jsem tedy pečení kuřat na másle, jako přílohu vařené brambory. Do kuřátek nádivku? Jsou tak malinká, že nádivka zvoucí velikosti játrového knedlíčku by moje strávníky neuspokojila. Takže nádivku ano, ovšem pečenou zvlášť.
4 porce
25 g másla
250 g Edameru, případně Goudy
1 vejce „L“
2 větší stroužky česneku
hrst nasekané kadeřavé petrželky
trocha mléka
4 hrsti strouhanky
sůl, čerstvě drcený černý pepř
V litinovém kastrůlku jsem rozehřála máslo, na něm rozpustila nastrouhaný sýr. Vmíchala jsem rozšlehané vejce, česnek utřený se solí, nasekanou petržel, špetku černého pepře a velice důkladně jsem vše promíchala. Po částech jsem přidala mléko a na závěr zahustila na požadovanou konzistenci strouhankou. Pekla jsem asi půl hodinky při 170 °C, Nádivka byla vynikající, kuřátka taktéž.
Dobrou chuť přeje Lenka
Můj tip: nyní je sezóna medvědího česneku, tak můžete zkusit nahradit stroužky česneku tím medvědím, nakrájeným na proužky. Medvědí česnek je velmi zdravý a je dobře, že u nás prožívá svou renesanci a návrat na jídelní stoly. Pražáci by ho prý mohli nasbírat v oboře Hvězda (neověřeno!).
14.04.2008 10:07:18
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one