Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Tagliatelle s chřestem a lososem

Chřestíte? My ano. Chřestili jsme včera, dnes i zítra. Někdy si dáme chřest jen tak povařený, doplněný holandskou omáčkou nebo zálivkou vinaigrette.
Teď jsem ale měla několik volných hlaviček zeleného chřestu (z nožiček bude polívčička), kousek chlazeného lososa a chuť na těstoviny.
Porozhlédnu se kolem a už vidím, co bych ještě přidala. A už to skládám na pracovní desku: dvě rajčata, pár černých oliv, jarní cibulky, dva stroužky česneku, čerstvou bazalku a petrželku, sušená rajčata, olivový olej, pepř a sůl.

Pak už to jde samo.
Vše nakrájet na kousky. Lososa chvilku opéct zvlášť na slaném másle, opepřit a nakonec posypat pažitkou. Udržet v teple.

Do druhé pánve na rozehřátý olivový olej postupně přidávat nakrájené cibulky, česnek, rajčata, olivy, sušená rajčata a na chvilinku přihodit chřest.

Mezitím uvařit čerstvé tagliatelle; což trvá asi 3 minutky. Talíře se předehřívají u krbu.

Vše je připraveno. Tagliatele rozdělím do talířů, navrch dám porci zeleninové směsi s chřestem, kolem rozložím kousky opečeného lososa, posypu nakrájenou petrželkou a bazalkou, zastříknu olivovým olejem a voilá, je hotovo.

Jednoduchý, zdravý a rychlý oběd je za 15 minut na stole.
Bon appetit ;-)
20.07.2014 17:46:40
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one