Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!
Méééééééééé - obrázek

Méééééééééé - obrázek

Kozí sýry, mléko, jogurty, dokonce i máslo. To vše už najdeme v našich obchodech. Bohužel ne v takovém množství jaké by si správný labužník přál. U nás jsou tyto výrobky, hlavně sýry, na denním pořádku a mohu i vám doporučit je zařadit do jídelníčku.
Ve špajzu máme vždy několik druhů sýra a nejméně dva jsou vždy kozí. Já upřednostňuji ty jemnější; čerstvé nebo s bílou plísní a v popílku. Manžel má svoji speciální "sýrárnu" , v které uchovává své poklady. Jde o sýry, které jsou vyschlé do tvrdosti kamene. O síle vůně a chuti není lehké psát. To se musí zažít. Je totiž nepředstavitelná. Některé také nakládá do Calvadosu, což je teprve "síla"! Několik našich oblíbenců si můžete prohlídnout ve Fotogalerii.

Sýry zakousneme nejen po jídle, ale někdy jsou i součástí pokrmu. Jedním z takových je zelený salát, obložený vejci a slabými plátky sušených nebo uzených kachních prsíček. To vše doplněno o lehce opečené kozí sýry, tak jako na fotografii.

Salát podle vašeho výběru smícháte s francouzskou zálivkou vinaigrette. (recept na zálivky najdete např. v naší Olivové kuchařce) Na teflonové pánvi lehce opečeme malé kozí sýry. Ochucený salát rozložíme na talíře, poklademe polovinami vajec natvrdo, plátky kachních prsíček a horkým sýrem.  Podáváme s opečeným toastem. V menším množství se tento salát podává na předkrm, ve větším zastoupí hlavní jídlo.

Bon appetit ;-)

 

13.07.2007 13:19:04
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one