Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

DolceVita u nás v kuchyni - Kapr po alsasku

Šárčinu kuchařku „Rande s gurmánkou v české kuchyni“ jsem pročetla, položila na noční stolek, prolistovávala opětovně před spaním a vytipovávala recepty. A dnes došlo na první realizaci.
DolceVita u nás v kuchyni

DolceVita u nás v kuchyni

V mrazáku jsem měla od léta krásného kapra z jižních Čech. Takže volba byla jasná. Na stranách 24 a 25 Šárčiny kuchařské knižní prvotiny je recept na jihočeského kapra. Tak, jak ho připravuje Šárka. Nejprve jsem si nechala recept schválit od manžela – raději už v neděli, abych měla dost času vychutnat si, jak se na kapříka celá rodina těší.

A když uhodila středa, ráno jsem vyšoupla kapra z mrazáku a koupila jsem v našem vesnickém obchůdku slaninu. Ostatní suroviny mívám doma stále, takže auto mohlo zůstat na dvoře a nákupní výlet do okresního města se nekonal ;-)

Odpoledne jsem se pustila do přípravy večeře. Na kamna jsem dala dva krajíce chleba, hned se krásně rozvoněly a přesně podle Šárky ze sebe udělaly starší chléb vhodný pod kapří filety. Musím se přiznat, že jsem si slíbila, že tentokrát se pokusím postupovat co nejpřesněji podle receptu. A tak se také stalo.

V kuchyni už to krásně vonělo a zbývalo mi jen připravit přílohu. Udělala jsem zapečenou bramborovou kaši. Na másle jsem osmahla na kostičky nakrájený česnek (3 stroužky) a hrstičku nahrubo nasekané hladké petržele. Vmíchala jsem tuto směs do kaše, přidala jsem asi 100 g najemno nastrouhaného sýra, vše jsem dala do litinové pánve vymazaná máslem a ještě posypala nahrubo strouhaným sýrem. Zapékala jsem v troubě společně s kaprem, přibližně posledních 20 minut.

Naservírovala jsem večeři, napnutá jak strunka, jaký bude mít jihočeský kapr úspěch. Šárčin recept sklidil ovace od prvního sousta. Maso bylo pevné a šťavnaté, chuť naprosto dokonalá, takže při příštím opakování není třeba vůbec nic měnit. S bramborovou kaší to bylo krásné pohlazení. Recept zařazuji do svého zlatého fondu – to jsou recepty na jídla, která mohu připravit kdykoli a která přijdou k chuti celé rodině.

Dobrou chuť přeje Lenka Světová

 

16.01.2017 12:38:03
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one