Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Filety z platýse s přelivem s bílým vínem a šalvějí

V poslední době nám Makro dělá radost a nabízí ryby za velmi příjemné ceny. Pěkným platýsům opravdu nešlo odolat. A šalvěj mi roste na zahrádce ;-)
Filety z platýse s přelivem s bílým vínem a šalvějí

Filety z platýse s přelivem s bílým vínem a šalvějí

Suroviny:
4 chlazení platýsi - šťáva z půlky citrónu - 100 ml suchého bílého vína - olivový olej - máslo - 6 šalvějových lístků - několik šalvějových květů - sůl
 
Z platýsů jsem připravila filety – z každé ryby jsem získala 4 kousky. Hlavy a páteře jsem zmrazila a využiju je později, například při vaření „bujabézy“. Filety jsem pokapala citrónovou šťávou a nechala asi hodinku marinovat, pak jsem je osolila a poměrně zprudka opekla na litinové pánvi na směsi olivového oleje a másla. Poté jsem filety vyjmula, nechala stranou na talíři zakrytém alobalem a do výpeku jsem přilila bílé víno (tentokrát padla volba na ryzlink z Roudnice nad Labem), provařila, přisypala nahrubo nasekané šalvějové lístky a nechala jsem vše minutku mírně vařit.

Filety jsem rozdělila na talíře, přelila připravenou přírodní šťávou se šalvějí, ozdobila šalvějovými kvítky a podávala. Jako přílohu jsem si zvolila provensálské hranolky, ale příště si uvařím nové brambory.

 

Dobrou chuť přeje Lenka :-)

 

 

16.01.2017 12:43:53
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one