Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Je libo šneka? - Pourquoi pas un ESCARGOT? (purqva pa aneskargo?)!

A  NE jen jednoho, ale rovnou tucet! Venku je vlhko, na zahradě lezou snad stovky slimáků a my litujeme, že nejsou tak výborní jako šneci. To by byly hody! A tak nám nezbývá než otevřít plechovku, udělat ochucené máslo a MŇAM ;-)

Je libo šneka? - Pourquoi pas un ESCARGOT? (purqva pa aneskargo?)! - obrázek

Je libo šneka? - Pourquoi pas un ESCARGOT? (purqva pa aneskargo?)! - obrázek

 

Touto delikateskou zlobím často naše sousedy. Vždy, když chystáme šneky na předkrm, to nezapomenu před nimi zmínit. Co myslíte že následuje? Fuj, blé, jak to můžete jíst ...!?

Ale my se jen usmíváme a víme své. Dobře víme, že tuto lahůdku vyhledávají labužníci po celém světě. Myslíte si také, že kdyby to bylo tak FUJ a BLÉ, že by za ni platili vysoké částky v restauracích?

My si šnečky připravujeme doma a naučili jsme je jíst mnoho lidí. Ve špajzu máme neustále několik plechovek šneččího masa.

Stačí jen propláchnout, naplnit do čistých ulit a uzavřít slaným máslem smíchaným s česnekem, petrželkou a pepřem. V horké troubě necháme několik minutek prohřát a když máslo pěkně bublá, je hotovo.

Pak už jen vychutnáme s bagetkou a dobrým bílým vínkem.

Někdy je plním i do mističek z listového těsta, je to vynikající. Takto se už nechalo nachytat několik lidí, kteří tvrdili, že šneky jíst nebudou :-))

Většinou si připravíme větší množství, které dáme po porcích (12ks) do sáčků, vysajeme vzduch a dáme zamrazit.
Bon appetit ;-)

 

 

 

 

16.01.2017 13:22:16
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one