Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Losos, česnek, petrželka - Saumon, ail, persil (sumoñ, aj, persí)

Tato výborná kombinace rybám sluší, ryby si v kabátku z česneku a petrželky přímo libují. Nejraději mám tuto kombinaci s lososem. Rybou, kterou již dostaneme úplně všude. A když ne čerstvou, tak mraženou určitě.
Losos, česnek, petželka - obrázek

Losos, česnek, petželka - obrázek

Na tuto rychlovku zakoupíme porce lososa podle velikosti jaká nám vyhovuje. Může to být filet nebo podkova. Přibližně 200 g na osobu. Obvykle kupuji více a ze zbytku opečeného lososa dělám supr pomazánku. Recept bude v připravované Mořské kuchařce.

Receptík je jednoduchý. Na pánvi rozehřeji máslo s olejem, může být i olivový. Někdy použiji jen přepuštěné máslo. Osoleného a opepřeného lososa opeču z obou stran, ale tak, aby střed zůstal růžový, vláčný. Je-li losos velmi čerstvý, řekla bych, že střed nechám syrový, tak jako na fotografii. Před koncem pečení přidám do pánve nasekaný česnek, zastříknu citrónovou šťávou, lehce opeču a pár vteřinek před dopečením zasypu sekanou petrželkou. Přeliji vypečenou šťávou a už přenáším na předehřáté talíře. Doplním opékanými bramborami a sklenkou bílého vína.

Rybu si každý opeče podle své chuti, ale lososu vyhovuje právě úprava "medium". Doporučuji vám připravovat také tak. Na vysušeném mase si tolik nepochutnáte. Pozor ať nepřipálíte česnek, zhořkne! Do pánve můžete přidat i trošku smetany.

Bon appetit ;-)

16.01.2017 13:32:44
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one