Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Losos ve víně - Saumon au vin (sumoñ o veñ)

Francouzská kamarádka se rozhodla připravit na večeři rybu. U nich by si mohla vybrat jakoukoliv, u nás jen tu, kterou právě sežene. Blízké Tesco opět mile překvapilo. Na pultě mořský jazyk, m. úhoř, dorády, halibut, 2 druhy tresky, losos, ústřice, krevety, kalamáry, a sladkovodní ryby.
Losos ve víně - obrázek

Losos ve víně - obrázek

Rozhodli jsme se pro lososa a krevety. Velmi ochotný prodavač nám přivezl celou bednu chlazených lososů ať si vyberem to nejlepší. Pěkný kousek, vážící víc jak 4 kg, nám velmi ochotně vložil do polystyrenové krabice s ledem, přidal krevety a vše takto perfektně zabalené jsme, i v tomto parném dni, dovezli v pořádku domů.

Lososa jsme nakrájeli na 9 pěkných podkov po cca. 200 g a zbytek uložili v celku do mrazáku na pozdější grilování. V litinovém hrnci Iza nechala zesklovatět šalotku a stroužek česneku, vložila podkovy, posypala drceným pepřem, lehce osolila, přidala nasekaný kopr, zalila sedmičkou suchého bílého vína a 10-15 minut nechala táhnout pod pokličkou.

Poté porce vyndala a sós smíchala s cca 200 ml smetany a zredukovala do zhoustnutí. Poté omáčku propasírovala. Uvařila se rýže, losos se naservíroval na podnos a omáčka do omáčníku. Všichni jsme si moc pochutnali.

Tip: smetanu můžete nahradit za creme fraiche.

Bon appetit ;-)

(více foto ve FotoGalerii, 

ZDE
16.01.2017 13:17:08
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one