Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Námořnické mušle-Moules mariniere (mul mariniér)

Nastává čas dovolených a mnoho z vás pojede za teplem k moři. Tam také máte tu nejlepší příležitost ochutnat " mořské delikatesy". Čerstvé ryby, krevety, chobotnice, mušle a další potvůrky. Mnoho z nich se dá již koupit i u nás a můžete si je také po návratu připravit. Jednoduchý a velmi chutný pokrm jsou právě "Námořnické mušle".

Námořnické mušle - obrázek

Námořnické mušle - obrázek

4 porce / 20 min

3 l slávek - 1 velká cibule - svazek petrželky - 30 g másla - 200 ml bílého vína - větvička tymiánu - 1 bobkový list - pepř

Důležité je mušle správně přebrat a očistit. Otevřené mušle vyhodíme!

Ostatní propláchneme ve studené vodě s přídavkem mořské sole. Nožem očistíme lasturu, odtrhneme vlákna a propláchneme pod tekoucí vodou.


Ve větším hrnci rozehřejeme máslo a pokrájenou cibuli zesklovatíme. Přidáme mušle, petrželku nasekanou nebo v celku, víno, tymián, bobkový list, pepř a zakryjeme pokličkou. Povaříme přibližně 6 minut. Mezitím 2-3 x potřeseme hrncem. Jsou li mušle otevřené, zbytečně dobu vaření neprodlužujeme, jinak zgumovatí. Mušle, které zůstanou zavřené vyhodíme!


Na stůl servírujeme přímo v hrnci nebo mušle přendáme do mísy a zalijeme vývarem, bylinky odstraníme.


Tak jako každý pokrm i recept na tyto mušle má mnoho variant. Těžko říct, která je ta správná. Někdo přidá stroužek česneku, jiný zase velkou lžíci kysané smetany. Tak jako my. K mušlím podávejte čerstvé pečivo, může být i se soleným máslem. A důležité je nezapomenout na sklenku bílého vína, nejlépe takového, jaké jste použili do vaření.

Servírujte do hlubokých talířů, vedle připravte misku na prázdné lastury. První masíčko vyberte vidličkou a prázdnou lasturu pak používejte jako pinzetu.


Bon appetit ;-)

16.01.2017 13:19:19
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one