Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Rozluštění rybí hádanky + recept


Gratuluji Buraci, která se trefila. Přesně tak, je to merlu ;-)

A jak byla ryba připravena? To se dočtete o něco níže.
Rozluštění rybí hádanky + recept

Rozluštění rybí hádanky + recept

Při pobytu ve Francii jsme občas dostali chuť na rybu. Někdy byly jen tak grilované sardinky (což mám nejradši), jindy pečený losos s lehkou máslovou omáčkou s bylinkami nebo kousek grilovaného tuňáka se salade niçoise. Ale teď byla chuť na nějakou rybku v co nejlehčí úpravě.

Není tedy nic jednoduššího než sednout do auta a sjet do nejbližší sámošky. Ve zdejším oddělení  ryb si člověk připadá jako v mořském akváriu.

Z velké nabídky všeho možného jsme vybrali hejka - rybu známou i našincům. Celého, čerstvého, ne nějaké zmrzlé kousky jako v Čechách :-(

Hejk má krásné chutné jemné maso bez kostí. Je to rybka netučná, lehce stravitelná.

Co s ní tedy uděláme?
Rozhodli jsme se rybu pošírovat.

Připravili jsme court-bouillon; do velkého hrnce se vložila zelenina (mrkev, pórek, šalotky, česnek, řapíkatý celer), bylinky (petrželka, pažitka, bobkový list, tymián), pepř, sůl a trochu vinného octa. Vše se zalilo vodou a přivedlo k varu. Vývar se nechal asi 10 minut provařit a poté byla vložena celá ryba.

Opět se obsah přivedl k varu, po 5 minutách táhnutí byl hrnec odstaven z ohně, poklice přikryta utěrkou a ryba se nechala asi 25 minut pošírovat.

Mezitím se připravila domácí majonéza:  žloutek, olej, dijonka, šalotka, česnek, vinný ocet, pepř a sůl.

Bílé suché víno se již chladilo ;-)
Když byla rybka hotova, nechala se lehce vychladnout a oloupala se kůže, rozebralo se maso (které krásně lístkovalo), vybralo se pár kostí, nakrájela se bageta, připravilo slané máslo a majonéza, nalilo se vínko a Bon appetit ;-)16.01.2017 12:29:32
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one