Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Čokoládová pěna s olivovým olejem

V posledním vydání Gurmánu se přidával do čokoládového dortu olivový olej. Tato neobvyklá kombinace asi překvapila nemálo čtenářů. V diskuzích se začaly objevovat první dotazy. Olivový olej a čokoláda? Není to omyl? Může to být dobré? ANO, NE, ANO, zní odpověď.
mousse chocol..JPG
U nás se olivový olej zabydluje pomalým tempem. Většinou ho lidé používají jen do salátu. Ovšem ve Francii, Itálii, Řecku či arabských zemích se používá v mnoha pokrmech, dokonce i těch sladkých.

Jedním z nich je čokoládová pěna, kterou jsem měla možnost ochutnat na jihu Francie. Recept jsem nevlastnila, ale včera jsem o něj napsala kamarádce.

Zde jsou suroviny: 100 g kvalitní hořké čokolády (kolem 70% kakaa), 60 g cukru, 3 žloutky, 4 bílky, 30 g kvalitního olivového oleje (jemnější, příjemné, nehořké chuti), špetku fleur de sel

Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu, do které vmícháme olivový olej. Metličkou našleháme žloutky s cukrem a solí. Směs smícháme s čokoládou. Bílky vyšleháme do pevného sněhu, který opatrně spojíme s čokoládou. Rozdělíme do mističek a necháme několik hodin vychladit v lednici.

Před podáváním zakápneme olivovým olejem a dochutíme několika zrníčky fleur de sel.

Bon appetit ;-)

Čokoládová pěna s olivovým olejem - obrázek

Čokoládová pěna s olivovým olejem - obrázek

12.05.2017 15:50:48
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one