Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Millefeuille s mandlovým krémem a jahodami

Čekalo mne vaření pro přátele, ke kterému jsem si zrovna připravovala menu, když se na mne z francouzského časopisu usmála stará dobrá klasika v podobě millefeuille.  Jako zakončení našich kulinářských orgií bývá nejvhodnější nějaký lehounký dezertík, proto mi tato dobrota z listového těsta připadala jako velmi dobrá varianta.

Millefeuille s mandlovým krémem a jahodami - obrázek

Millefeuille s mandlovým krémem a jahodami - obrázek

Recept jsem si upravila k obrazu svému, některou ingredienci jsem odebrala, další zase přidala nebo nahradila zcela jinou. Nakonec vznikl odlehčený dezert s kouskem těsta, vrstvou nadýchaného krému a pár jahodami.

Na 4 porce bylo potřeba:

1 rozválené chlazené listové těsto (to z Lidlu je výborné)

moučkový cukr

100 g mascarpone

lžička agávového sirupu na oslazení

2 lžíce marcipánového likéru (z Vom Fass)

1 vejce

8 pěkných jahod

máta nebo meduňka na ozdobu

Listové těsto jsem rozkrájela na 8 stejně velkých obdélníčků, které jsem z obou stran obalila v moučkovém cukru.

Na plech jsem položila silikonovou pečicí podložku, na ni rozložila listové těsto a zatížila je druhou silikonovou podložkou, aby se při pečení plátky moc nenafoukly. Máte-li jen jednu podložku, můžete dospod použít pečicí papír. Plech jsem vložila do trouby vyhřáté na 180 °C a těsto pekla asi 15 minut hezky dozlatova. Poté jsem je nechala na mřížce vychladnout.

Doporučuji, abyste si pečení ohlídali, jelikož těsto z jiného obchodu se mi spálilo, přestože jsem použila stejnou teplotu i délku pečení.

Mezitím si rozmícháme mascarpone se žloutkem, osladíme agávovým sirupem, případně cukrem. Podle chuti přimícháme marcipánový likér.

Z bílku ušleháme tuhý sníh, který opatrně vmícháme do mascarpone a směs vložíme do lednice.

Čtyři očištěné jahody bez stopky rozkrojíme na 3 plátky, další 4 jahody i se stopkou rozkrojíme napůl.

Na dezertní talíře rozložíme 4 plátky upečeného těsta, na ně rozdělíme krém, na který rozložíme jednu nakrájenou jahodu a přikryjeme dalším plátkem těsta.

Vedle dezertíku můžeme dát lžičku krému nebo jahodové marmelády (např. té s rozmarýnem od Mlsné kočky), nahoru posadíme rozpůlenou jahodu, dozdobíme mátou a podáváme.

Pro velký úspěch jsem o týden později dezert opakovala pro Mlsnou kočku. Pouze místo obdélníčků jsem vykrájela kolečka. ;-)

feuillete.JPG
02.02.2017 16:42:19
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one