Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Rychlý Fondant au chocolat (fondañ o šokola)

Právě jsem dopekla lahodnou francouzskou rychlovku. Jemné čokoládové bábovičky. A protože nádherně provoněly celý dům, tak se s vámi podělím o recept, ať to voní i u vás.

Tento rychlý recept mi dala kamarádka z Normandie, která u nás byla na dovolené s rodinou. Bábovičky připravil její 14-ti letý syn, který chce být cukrářem.

Mám formu na "Cannelé" specialitku z Bordeaux, kterou jsem v červnu ochutnala u další kamarádky ve Francii. Cannelé jsem ještě nepekla, ale speciální forma se báječně hodila i na bábovičky.

Na 8 báboviček vám stačí toto:

100 g kvalitní hořké čokolády-100 g másla-100 g cukru-40 g hladké mouky-2 vejce

Z trouby vyndáme rošt a předehřejeme ji na 200°C. Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu a máslo. Mimo oheň vmícháme cukr, vejce a po částech vsypeme mouku. Dobře promícháme a nalijeme do silikonové formy. Může být třeba na muffinky. Naplníme asi do 3/4. Formu položíme na rošt a vložíme do trouby. Pečeme 8-10 minut. Necháme trochu vychladnout a vyjmeme z formy.

Bábovičky můžeme servírovat jen tak nebo na talířku s vanilkovým krémem nebo i kopečkem zmrzliny. Když lijeme těsto do formiček, tak v polovině můžeme do každé vložit kousek čokolády a dolít těstem. Čím méně pečeme, tím více zůstane vnitřek tekutější.

Bon appetit ;-)

 

07.07.2014 11:59:24
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one