Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Těstoviny s tuňákem, černými olivami a kapary

Vedro bylo tento týden skutečně úmorné. Dokonce natolik, že si rodina vyžádala letní oběd. Když počasí dovolí, stolujeme venku. Sluníčko přímo vyžaduje opáčko ze středomořské kuchyně. Nerada vařím podle receptů. Spíš mě popadne chuť na něco, něco,… tentokrát na těstoviny.
Těstoviny s tuňákem, černými olivami a kapary - obrázek

Těstoviny s tuňákem, černými olivami a kapary - obrázek

 Ale ne na těstoviny s rajčaty. Mrkla jsem do spíže, abych zjistila, na co mám vlastně chuť. Objevila jsem 2 konzervy tuňáka s kapary, který je výrobcem předurčen na těstoviny. Jak říkám, přesně podle receptu nevařím ráda, takže doporučení výrobce uvedené na obalu tuňáků jsem brala jen jako lehké postrčení správným směrem. A jak jsem se záhy přesvědčila, nechybila jsem.

4 porce

500 g těstovin (širokých nudlí)
2 malé cibule
4 lžíce olivového oleje
2 x 155 g tuňáka s kapary
100 g černých vypeckovaných oliv
150 ml bílého vína
200 ml smetany
kousek bobkového listu
sůl, pepř

Dala jsem vařit široké nudle. Než se uvaří těstoviny, stihnu v pohodě omáčku. Přesně to mám na přípravě italských pokrmů ráda. Rychlost a svižnost, lehkost a vyváženou nefádní chuť. Takže jsem vytáhla wok, na olivovém oleji jsem v něm osmahla nahrubo nakrájené cibule, přidala jsem půlku bobkového listu, tuňáka s kapary, promíchala a šup tam s rozpůlenými černými olivami. Vše jsem promíchala, osmahla a podlila bílým vínem. Několik minut jsem směr provařila (byl právě čas slít těstoviny) a postupně jsem přilévala smetanu a ochutila solí a pepřem. Prudkým minutovým varem jsem omáčku trochu zredukovala, vyjmula jsem bobkový list, omáčkou jsem přelila na talířích připravené nudle a hurá ke stolu.
Máte-li rádi výraznou chuť kaparů a bílého vína, vše zjemněné smetanou, možná můj recept vyzkoušíte.

Dobrou chuť a krásné léto všem
přeje Lenka

16.01.2017 11:43:27
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one