Věřte, že i v Čechách můžete vařit i žít po francouzsku!

Zapečená brokolice - Brocoli gratiné (brokoli gratyné)

Když vy květák, tak my ... brokolici!
Dneska jsem při pravidelné návštěvě našich stránek zmerčila recept od Dáši. I fotky jsou pěkné. Ale když nemám květák, ale brokolici? No nic, upravím recept podle toho, co spíž dá.
Takže kilo brokolice, asi kilo brambor, zbytek eidamu krájeného na plátky, kousek gorgonzoly, kousek edameru, šlehačka a zakysaná smetana. Až na tu brokolici najdete u nás doma tyto suroviny vždycky.

A postup? Uvařila jsem růžičky brokolice, uvařila jsem na kousky nakrájené brambory. Mezitím jsem smíchala 1 šlehačku, 1 zakysanou smetanu, přidala jsem 2 rozšlehaná vajíčka, nakrájený eidam a gorgonzolu (od každého sýra asi 100 g) a směs jsem osolila a opepřila. Uvařenou zeleninu jsem promíchala v zapékací míse, zalila připravenou smetanovou směsí.

A šup s tím do trouby - na 200 °C jsem gratinovala asi 20 minut, pak jsem nahoru nasypala asi 200 g nahrubo nastrouhaného edameru a ještě jsem asi 5 minut zapékala. Hotovo a hurá ke stolu - tedy, až tu mňamku nafotím ;-)

Je to velmi dobrá a lehká večeře, můžu jenom doporučit. A taky dobře vypadá.

Původně jsem chtěla upravit brokolici jinak, ale jak nadpis praví "Když Dáša květák, tak my brokolici!". A inspirovala jsem se. Na fotkách vidíte, jak se dílo povedlo. Spokojení strávníci se po večeři přesunuli k televizi a oblíbenému Kanafáskovi.

Dobrou chuť Vám přeje Lenka ;-)

07.07.2014 18:15:47
olivovakucharka
TOPlist
Přejeme Vám příjemné čtení i nakupování ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one